www.pralniadywanowlodz.pl:

Zalety nowoczesnej pralni

Dywan to rodzaj wyposażenia, które znajdziemy we wnętrzu przeważającej większości polskich domów i mieszkań. W zależności od naszych potrzeb oraz ilość mieszkańców domu, powinien być on prany co najmniej kilka razy w ciągu roku. Jednak odwiedzenie pobliskiej drogerii w celu zakupu specjalnych środków do prania dywanów to zaledwie początek opisywanego procesu. Następnie - po odkurzeniu - dywan należy pokryć wspomnianym detergentem. Teraz pozostaje już tylko usunąć środek czyszczący i rozwiesić dywan lub też zaczekać do momentu, aż tkanina wyschnie. Jak więc widać na powyższym przykładzie cały proces pochłania nie tylko sporą ilość czasu ale również pieniędzy. Czy nie można zrobić tego prościej? Można. Wystarczy tylko skorzystać z usług oferowanych przez pralnię dywanów. 

Dlaczego NIE warto czyścić samodzielnie?

Samodzielne, ręczne pranie dywanów stanowi najprostszy sposób na... zniszczenie dywanów. Nierzadko bowiem zdarza się, że zastosowany do prania środek czyszczący po prostu zniszczy powierzchnię włókien. Aby unikać wspomnianej sytuacji warto skorzystać z usług profesjonalnych pralni dywanów. Zwłaszcza, iż są one zlokalizowane zarówno w większych miastach, takich jak chociażby Łódź, jak i w mniejszych miejscowościach.

Pomoc profesjonalnej pralni dywanów

W pierwszej części artykułu opisaliśmy przybliżony proces ręcznego, amatorskiego prania dywanów. A w jaki sposób robi to zawodowa pralnia dywanów? Otóż w przypadku pralni dywanów kompletne czyszczenie tkaniny złożone jest z aż ośmiu etapów. W pierwszej kolejności pracownik pralni dokładnie analizuje skład dywanu i na podstawie uzyskanych informacji dopasowuje on środek, który zostanie zastosowany. Następnie dywan jest odkurzany, po czym ma miejsce użycie wspomnianego powyżej detergentu w celu rozpuszczenia nagromadzonych zabrudzeń. Teraz dywan jest szorowany i płukany. Celem nadmienionego płukania jest z kolei usunięcie uprzednio rozpuszczonego brudu. Trzy końcowe etapy obejmują natomiast usunięcie plam, suszenie oraz ponowne odkurzenie. 

Copyright © Pralnia Dywanów i Tapicerek Łódź
Czyszczenie dywanów i tapicerek samochodowych i meblowych

Łódź, ul. Senatorska 58
kontakt@pralniadywanowlodz.pl
Tel. 6666 22 444
Polityka Prywatności

Wykonanie strony www